PIEC W CENIE ABONAMENTU – SZANSA NA WALKĘ ZE SMOGIEM

Dla poprawy jakości powietrza w Polsce decydujące znaczenie ma szybka wymiana starych pieców węglowych na ekologiczne. Samorządom brakuje na to pieniędzy, więc nie wszyscy zainteresowani mogą liczyć na dotacje. W poszukiwanie sposobów rozwiązania problemu włączają się przedsiębiorcy. Wśród nich małopolski biznesmen Krzysztof Czwartkiewicz, który opracował projekt pod tytułem “Piec w cenie abonamentu”.

 

Opracowana koncepcja to alternatywa dotacji na wymianę przestarzałych pieców, która przewiduje, iż dostawcy prądu czy gazu będą oferować możliwość wymiany starych pieców w danym budynku, przyjmując, że koszt takiej operacji to około sto złotych.

 

                                                                                                    Kluczem projektu jest współpraca z dużymi operatorami takimi jak Enea, Tauron czy PGE. To, gdyż realizowanie takiego programu przez spółki Skarbu Państwa daje gwarancję bezpieczeństwa dla obu stron, czemu sprzyja też niska rata. Projekt pod tytułem “Piec w cenie abonamentu” został złożony w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Oferta została też przedstawiona dwóm dużym operatorom dostarczającym energię.

 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu w Programie Pierwszym Polskiego Radia: